Kongres Naukowy WJASC 2018 pt. „Między zdrowiem i chorobą – 44 lata psychologicznych badań onkologicznych nad zdrowiem w Hematologii”

Kategoria
Nauka
Termin
23 maja 2018 09:00 - 24 maja 2018 18:00

 

Katedra Psychologii Zdrowia Instytutu Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Katedra i Klinika Hematologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Towarzystwo Lekarskie Krakowskie oraz Towarzystwo Muzyczno-Artystyczne Sfogato mają zaszczyt zaprosić do udziału w Kongresie Naukowym WJASC 2018 pt. „Między zdrowiem i chorobą – 44 lata psychologicznych badań onkologicznych nad zdrowiem w Hematologii”.

Kongres odbywa się pod patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie prof. dr hab. Kazimierza Karolczaka oraz Dziekana Wydziału Pedagogicznego prof. UP dr. hab. Ireneusza Świtały.

Honorowym Patronatem wydarzenie objęli: Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Metropolita Krakowski Abp Marek Jędraszewski oraz 12 Rektorów wszystkich wyższych uczelni Krakowa, Dziekani, a także Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Komisja Psychologiczna OK PAN.

Inspiracją do kontynuacji Światowego Kongresu Naukowego Juliana Aleksandrowicza – „WJASC 2008” – jest 110. rocznica urodzin i 30. rocznica śmierci, wybitnego lekarza-humanisty, twórcy hematologii i III rewolucji zdrowotnej, inicjatora badań nad zdrowiem, który po raz pierwszy 44 lata temu w Klinice Hematologii Akademii Medycznej w Krakowie (obecnie Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego) zatrudnił psychologa do pracy z chorymi na białaczkę, realizując w ten sposób w praktyce klinicznej holistyczne podejście do człowieka chorego.

Program Kongresu

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych zdrowiem oraz studentów i doktorantów Uniwersytetu Pedagogicznego do biernego uczestniczenia w Kongresie, za które istnieje możliwość uzyskania potwierdzenia.

 
 

Wspierane przez iCagenda