Wystawa fotografii Piotra Bieńka „Kostka lodu”

Wystawa_fotografii_Piotra_Bienka_Kostka_lodu
Kategoria
Kultura
Termin
19 lipca 2019 - 18 sierpnia 2019
Miejsce
Galeria Sztuki Współczesnej Dom Środowisk Twórczych - Zamkowa 5, 25-001 Kielce

 

19 lipca o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach ul. Zamkowa 5 odbędzie się wernisaż indywidualnej wystawy fotografii dr. Piotra Bieńka „Kostka lodu”.

Kostka lodu
Co możemy zobaczyć, jeśli kostkę lodu wyjmiemy z zamrażalnika nieco zbyt wcześnie? Oczom naszym ukaże się zdumiewający, baśniowy świat lodowych form, zachwycających swym graficznym pięknem, wywołujących lawinę skojarzeń i interpretacji. Dodatkowo może intrygować uświadomienie sobie, że ten świat istnieje jedynie „pomiędzy” – pomiędzy bezkształtną masą wody wlaną do foremki a bryłką lodu, jaka by z niej ostatecznie powstała.

Los jego był i jest przesądzony: pozostawiony w zamrażalniku zniknąłby bezpowrotnie wmarznięty w ową bryłkę, wyjęty – zniknie, bo już topnieje... Natura działa pięknie i bezlitośnie zarazem. Może powinniśmy pójść dalej drogą tej refleksji i przypadek kostki lodu potraktować jako jednostkową manifestację powszechnego losu świata: panta rhei? Może los kostki lodu jest też alegorią naszego losu? „Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz” – a twoja jest jedynie ta chwila między wiecznościami, nietrwała, krucha i zmienna jak topniejąca lodowa forma?
Piotr Bieniek

Wystawa uzyskała patronat Związku Polskich Artystów Fotografików.

 
 

Wspierane przez iCagenda