II Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Jak uczyć o ubezpieczeniach społecznych? Świadomość ryzyka a ryzyko nieświadomości”

Jak_uczyc_o_ubezpieczeniach_spolecznych
Kategoria
Nauka
Termin
4 kwietnia 2019 - 5 kwietnia 2019
Miejsce
Uniwersytet Pedagogiczny: Aula Główna - Podchorążych 2, 30-084 Kraków

4–5 kwietnia 2019 r. w gmachu głównym Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie odbędzie się II Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu „Jak uczyć o ubezpieczeniach społecznych?”, która tym razem przyjęła tytuł „Świadomość ryzyka a ryzyko nieświadomości”. Otwarcia niniejszej konferencji 4 kwietnia 2019 r., o godz. 10.00 w Auli Głównej dokonają Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Kazimierz Karolczak i Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. dr hab. Gertruda Uścińska.

Konferencja z cyklu „Jak uczyć o ubezpieczeniach społecznych?” to jeden z wymiernych efektów zawartego przed laty porozumienia o współpracy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Konferencja gromadzi ekspertów z różnych dziedzin, którzy podejmują wspólny wysiłek kształtowania nowych modeli edukowania w zakresie ubezpieczeń społecznych. Duży nacisk położony jest na kształcenie przyszłych nauczycieli i podwyższanie kompetencji osób już pracujących w zawodzie nauczyciela. W ubiegłym roku w konferencji uczestniczyło przeszło pół tysiąca osób, z czego ponad połowę stanowili właśnie nauczyciele. W tym roku spodziewana jest podobna frekwencja.

Tegorocznej konferencji towarzyszy jeden z największych w Polsce projektów infobrokerskich. Dotyczy on możliwości wykorzystania proponowanych przez infobrokering narzędzi do kształcenia uczniów i studentów. W ocenie Dyrektora Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie dr. hab. Łukasza Tomasza Sroki, prof. UP: „to projekt o strategicznym znaczeniu dla Instytutu, który kształci infobrokerów i ma ambicje, by czynić to na najwyższym poziomie. Dlatego cieszymy się, że realizujemy zadania wokół których gromadzą się najlepsi w Polsce eksperci z różnych dziedzin i wspólnie wymieniają się doświadczeniem”.

Program konferencji

 
 

Wspierane przez iCagenda