„Biblioteka w stylu... latynoamerykańskim”

Biblioteka_w_stylu_latynoamerykanskim_baner
Kategoria
Kultura
Termin
8 kwietnia 2019 - 12 kwietnia 2019
Miejsce
Uniwersytet Pedagogiczny: Biblioteka Główna - Podchorążych 2, 30-084 Kraków
Telefon
+48 12 662 63 63
E-mail
kulturabg@up.krakow.pl


Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zaprasza pracowników, studentów oraz wszystkich zainteresowanych na cykl wydarzeń o charakterze kulturalno-naukowym „Biblioteka w stylu... latynoamerykańskim”. Przedsięwzięcie będzie realizowane od 8 do 12 kwietnia 2019 r. i ma na celu przybliżenie osiągnięć nauki i kultury Ameryki Środkowej i Południowej, popularyzację książki i czytelnictwa oraz rozwijanie współpracy międzynarodowej.

W programie znalazły się: projekcje filmowe, koncerty, wystawy fotograficzne, panele dyskusyjne, warsztaty kulinarne inspirowane daniami samej Fridy Kahlo, a także poświęcona jej wystawa fotograficzna. Przybliżymy atrakcje turystyczne i bogactwo kulturowe Meksyku, Wenezueli, Brazylii, Argentyny, Kostaryki, Kuby, Peru i Kolumbii.

Odwiedzimy mieszkańców Jukatanu – Majów oraz Inków, a także mniej znane grupy etniczne, jak Caral, Chavin czy Paracas. Poznamy Kubę widzianą oczami Yoani Sánchez, znanej dziennikarki i kronikarki kubańskiej codzienności, a także zgłębimy mroczne sekrety Fridy Kahlo.

Zaprosimy Was w muzyczną podróż po Ameryce Łacińskiej, podczas której będzie można usłyszeć kubańskie bolero, meksykańską rancherę, kolumbijską cumbię i pieśni chilijskie, a także zatańczyć brazylijską sambę. Niezwykły koncert „Fiesta Latina” w wykonaniu Magdaleny Lechowskiej, Polki urodzonej w Krakowie, a wychowanej w egzotycznej Kolumbii, skruszy najbardziej zatwardziałe serca.

Zakochani w rytmach andyjskich i peruwiańskich będą mogli posłuchać jedynego w Polsce zespołu wykonującego tego typu muzykę – Los Companieros. Miłośnikom gorącej samby i kubańskiej salsy proponujemy z kolei warsztaty „Latino Dance”, które poprowadzi znakomity tancerz, Michał Karasiński. Rytmy brazylijskie usłyszymy również podczas specjalnie przygotowanego na tę okazję show tanecznego, w wykonaniu szkoły Elita Dance Center.

Po wyczerpujących wykładach nic nie smakuje tak jak dobra, aromatyczna kawa. Zapraszamy zatem na małą czarną z ziaren brazylijskiej, kolumbijskiej i peruwiańskiej kawy, którą przygotują dla Was profesjonalni bariści.

 

 
 

Wspierane przez iCagenda