Wystawa fotografii Angeliki Sówki „Gesty”

Wystawa_fotografii_Angeliki_Sowki_Gesty
Kategoria
Kultura
Termin
1 lutego 2019 - 14 lutego 2019
Miejsce
Galeria 5A - Podbrzezie 3, 33-332 Kraków

Słowa bardzo dużo znaczą, można powiedzieć wszystko, choć nie zawsze to, co wypowiedziane jest prawdziwe. Najwięcej prawdy można wyczytać z mowy ciała, mimiki twarzy, ruchów rąk czy innych gestów związanych z ciałem. Mową ciała bardzo ciężko jest ukryć prawdę, choć nie każdy zwraca na to uwagę. Dla większości liczą się słowa.

Te same gesty w zależności od kręgu kulturowego mogą znaczyć coś zupełnie innego. Gesty są wykonywane przez kogoś świadomie lub nieświadomie. Niektóre z nich stanowią rodzaj znaku i są rozpoznawalne na świecie lub w tych samych kręgach obyczajowych. Gesty mają swoje znaczenie wraz z innymi ruchami ciała. W tym cyklu zajęłam się właśnie tymi nieświadomymi, przypadkowymi gestami, które wraz z ruchami ciała mają różne znaczenie. Ułożenie rąk wyraża więcej niż nam się wydaje. Inaczej będzie odebrane w konfrontacji z ciałem, a inaczej będzie działać sama ręka.
Na wystawie prezentuję cykl prac fotograficznych, które w tym zestawie opowiadają historię. Również, każda pojedyncza fotografia opowiada inną własną historię. Ustawienie światła, mrok, wpływają na odbiór przedstawionych gestów. Zestawiam ze sobą bardzo mocne, silnie działające na odbiorcę fotografie, z delikatnymi, cichymi, kryjącymi jakąś tajemnice.

Kuratorem wystawy jest dr Mirosław Niesyto.

 
 

Wspierane przez iCagenda