Spotkanie i dyskusja z Barbarą Gawryluk i Jakubem Kornhauserem „Mieszkam w Mieście Literatury – i co dalej?”

Spotkanie_i_dyskusja_z_Barbara_Gawryluk_2
Kategoria
Kultura
Termin
23 października 2018 11:00
Miejsce
Uniwersytet Pedagogiczny: Biblioteka Główna (Czytelnia Główna) - Podchorążych 2, 30-084 Kraków

 

W ramach Festiwalu Conrada oraz 22. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego zaprasza na „Mieszkam w Mieście Literatury – i co dalej?” – spotkanie i dyskusję z Barbarą Gawryluk i Jakubem Kornhauserem. Spotkanie poprowadzi Michał Koza.

Barbara Gawryluk
Autorka książek dla dzieci, dziennikarka i tłumaczka. Ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1992 roku pracuje w Radiu Kraków jako dziennikarz, gdzie jest odpowiedzialna za programy literackie oraz prowadzi autorską audycję „Alfabet” skierowaną do dzieci i młodzieży. Wyróżniona przez dziecięce jury polskiej sekcji IBBY za książkę „Dżok. Legenda o psiej wierności” w konkursie na Dziecięcy Bestseller Roku 2007.

Jakub Kornhauser
polski poeta, tłumacz, eseista, redaktor, krytyk literacki i literaturoznawca, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Twórczość pisarską rozpoczął w okresie studiów. Poematy prozą i opowiadania publikował między innymi w „Twórczości”, „Odrze”, „Dekadzie Literackiej”, „Toposie” czy „Kwartalniku Artystycznym”. W dorobku ma trzy tomiki poezji, a jego twórczość tłumaczona była na kilkanaście języków. Wyróżnienia: nominacja do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego za tom „Drożdżownia”.

 
 

Wspierane przez iCagenda