Dziewczyny nie mogły wymarzyć sobie lepszej inauguracji sezonu niż wygrana z tak silym przeciwnikiem. Od samego początku nasze zawodniczki były skupione i objęły prowadzenie od pierwszych minut, kończąc pierwszą kwartę 14:12. Najwięcej punktów zdobyła dla AZS UP Karolina Sas, która rozegrała kapitalne spotkanie i do samego końca nie dawała szans dziewczynom z AWF. Kolejne dwie kwarty dziewczęta kończyły odpowiednio wynikami 14:8 i 11:4. W ostatniej kwarcie naszym koszykarkom pozostało postawić tylko przysłowiową kropkę nad i. Mimo tego, że nasze koszykarki nie dawały za wygraną, to w ostatniej części meczu lepsze okazały się zawodniczki Akademii Wychowania Fizycznego (11:15). Jednak dzięki konsekwentnej grze i wcześniej wypracowanej przewadze, to nasze dziewczyny mogły kończyć się ze zwycięstwa po ostatnim gwizdku (50:39). Dla naszej drużyny punkty zdobywały: Karolina Sas (24), Alicja Miłowska(8), Paulina Nowak (8), Angelika Górkiewicz (6) i Adrianna Łabudek (4).

Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy, żeby reszta sezonu była równie udana. Bardzo dziękujemy wszystkim kibicom, którzy przybyli na mecz i dopingowali nasze zawodniczki.


Już dzisiaj zapraszamy również na kolejne starcie koszykarek UP, które odbędzie się 07.12.2017 o godz.20:50 na hali AGH (ul. Piastowska 26a), gdzie dziewczęta podejmą drużynę Akademii Górniczo-Hutniczej.

koszykarki