Święto Uczelni

Zapraszamy do przeczytania okolicznościowego listu Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego skierowanego do społeczności akademickiej.

Szanowni Państwo,
11 maja 1946 roku powołana została Państwowa Szkoła Wyższa Pedagogiczna. To wydarzenie stało się początkiem współczesnego Uniwersytetu Pedagogicznego – miejsca, które od wielu lat umożliwia zdobywanie wyższego wykształcenia kolejnym rocznikom studentów. Przypadające w tym roku Święto Uczelni jest obchodzone w szczególnie trudnym dla nas wszystkich czasie.

Nie możemy niestety spotkać się w szerokim gronie studentów, wykładowców i przyjaciół. Nie możemy świętować i wspólnie cieszyć się z kolejnego roku edukacji. Jednak pomimo ograniczeń, które przeżywamy w związku z wprowadzeniem zasad dotyczących pandemii, staramy się nie tylko pracować i kontynuować naukę w sposób zdalny, ale także podtrzymywać wzajemne relacje i dbać o kontakty. Choć nie spotykamy się codziennie – rozmawiamy, ustalamy plany działania i krok po kroku realizujemy poszczególne cele.

Święto Uczelni jest dla nas zawsze szczególnym dniem i z tej okazji chciałbym życzyć pracownikom i studentom wytrwałości i tego, co najważniejsze – zdrowia. Cierpliwości i siły, które pozwolą przetrwać nam wszystkim ten trudny okres i wrócić do spotkań w normalnej, nie tylko wirtualnej rzeczywistości. Wykorzystajmy ten czas na zdobywanie nowych umiejętności i samokształcenie, mimo wielu trudności próbujmy je przezwyciężać, a przede wszystkim starajmy się myśleć pozytywnie…

Wszystkiego dobrego.

Rektor
prof. dr hab. Kazimierz Karolczak

 

Życzenia Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego profesora Kazimierza Karolczaka skierowane do pracowników
Życzenia Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego profesora Kazimierza Karolczaka skierowane do studentów