W dniu 26 marca 2017 r. odbyła się pierwsza kolejka grupowa turnieju „Naturalnie futsal…” w ramach XVII Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie.
Turniej uroczyście otworzył dr hab. Robert Stawarz, Prof. UP, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego festiwalu. Przy udziale licznie zgromadzonej publiczności toczyła się emocjonująca  walka o dwa premiowane awansem do finału miejsca. Dla szkół ponadgimnazjalnych była to znakomita okazja, by pokazać swoje umiejętności piłkarskie w halowej odmianie tej dyscypliny sportu. Od pierwszego meczu emocji nie brakowało. Bardzo mocna drużyna III LO dosyć szybko pokazała, kto jest faworytem grupy A, ale o drugie premiowane awansem miejsce, walka toczyła się do samego końca. Drużyną, która dołączyła do pierwszego finalisty, okazał się Zespół Szkół Ekonomicznych nr 1, który zaprezentował się najrówniej w przebiegu całego turnieju.  O pechu mogą mówić zawodnicy słynnego „Nowodworka”, którzy  z meczu na mecz prezentowali się coraz lepiej, lecz nie  starczyło czasu, aby dogonić czołówkę. Szkoły, które odpadły z rywalizacji zostały nagrodzone drobnymi upominkami, natomiast zwycięzcy eliminacji, już rozpoczęli przygotowania do majowego finału. Za miesiąc (23.04) odbędzie się drugi rzut turnieju. Liczymy na równie pasjonującą walkę i wysoki poziom gry!

Wielki Finał odbędzie się 22.05 w Kraków Tauron Arenie, w obecności wielu znakomitych gości, w tym byłego reprezentanta Polski, Macieja Żurawskiego. Zapraszamy do kibicowania! Sponsorem wydarzenia jest Jatomi Fitness Kraków.

 IMG 7753 IMG 7762 IMG 7773 IMG 7832

fot. Marcin Kania