Trwa nabór do konkursu GRIEG na wspólne polsko-norweskie projekty badawcze realizowane we wszystkich dziedzinach nauk.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła wyniki konkursu PROM. Wśród nagrodzonych projektów znalazł się projekt złożony przez Uniwersytet Pedagogiczny.

Międzynarodowe Centrum Badawcze Uniwersytetu Sztuk Linz z siedzibą w Wiedniu po raz kolejny ogłasza nabór do programu badawczego dla naukowczyń i naukowców zajmujących się naukami humanistycznymi i społecznymi.

Narodowe Centrum Nauki rozpoczęło nabór wniosków w konkursach OPUS, PRELUDIUM, MOZART i M-ERA.NET 2 Call 2019. Polscy naukowcy mogą ubiegać się o finansowanie projektów badawczych.

Po raz kolejny rozstrzygnięto flagowe konkursy Narodowego Centrum Nauki OPUS, PRELUDIUM i SONATA. Na finansowanie projektów badawczych w ramach badań podstawowych naukowcom przekazane zostanie ponad 527,6 milionów złotych. Do NCN wpłynęło łącznie 3826 wniosków, spośród których finansowanie otrzymało 777 przedsięwzięć.

15–19 maja 2019 r. w Instytucie Informatyki odbyło się spotkanie grupy roboczej międzynarodowego projektu naukowego dComFra – Digital Competence Framework for Ukrainian Teachers and other Citizens. W spotkaniu wzięli udział naukowcy z sześciu krajów, reprezentujący piętnaście ośrodków naukowych oraz rządowych.

W minionym tygodniu władze Uniwersytetu Pedagogicznego podpisały umowę partnerską z Educare et Servire Fundacją Antoniego Kamińskiego, na mocy której Pracownia Badań Społecznych przystąpiła do międzynarodowego konsorcjum realizującego projekt „DUAL. Ponadnarodowa współpraca w kierunku wspierania kształcenia dualnego w placówkach szkolenia i kształcenia zawodowego”.

Konkurs MINIATURA 2 skierowany jest do osób posiadających stopień naukowy doktora, nadany w okresie do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem, i które wcześniej nie kierowały realizacją projektów badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki.

Uroczyste promocje doktorskie i habilitacyjne odbędą się 17 maja 2019 r. od godz. 10.00 w auli Uniwersytetu, ul. Podchorążych 2.