Logo NCN

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki konkursu PRELUDIUM 19. Wśród naukowców, którym przyznane zostało finansowanie, znaleźli się: mgr Anna Petiurenko oraz mgr Krystian Macheta.

Badaczki Centrum Badań nad Edukacją i Integracja Migrantów wśród autorów raportu „Charakterystyka wielokulturowego środowiska edukacyjnego w Krakowie w świetle procesów integracji”

Wśród autorów Raportu są dr hab. Małgorzata Pamuła-Behrens, prof. UP i dr hab. Marta Szymańska, prof. UP.

Logo Nagrody im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego

Nagroda im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Prof. Tadeusza Kotarbińskiego za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych to wyróżnienie rangi ogólnopolskiej. Konkurs jest promocją badań, publikacji humanistycznych i samej humanistyki. Jest to jedyna tego rodzaju nagroda w Polsce.

Logo BGF

Stypendium skierowane do polskich i zagranicznych badaczy pracujących w polskiej instytucji naukowej, którzy chcieliby prowadzić badania we Francji.

Logo NCN

Konkurs MINIATURA 2 skierowany jest do osób posiadających stopień naukowy doktora, nadany w okresie do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem, i które wcześniej nie kierowały realizacją projektów badawczych finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki.

Logo NCN

Narodowe Centrum Nauki wraz z Towarzystwem Maxa Plancka ogłosiło konkurs na utworzenie Centrów Doskonałości Naukowej Dioscuri.