Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego zaprasza na spotkanie z amerykańskim pisarzem Steve`em Berrym, zatytułowane „Spiski, zagadki, tajemnice – jak prawdziwe wydarzenia inspirują Steve'a Berry'ego, autora powieści sensacyjnych”.

19 XI odbył się wernisaż wystawy pt. Pomiędzy Mediami - Lwów.
Pracownicy Katedry Edukacji Artystycznej: prof. Kinga Łapot-Dzierwa, dr Robert Małoszowski i mgr Kamil Baś, zaprezentowali swoje prace w Galerii „Własna Strzecha” Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych.

W dniu 19.11.2017 r., na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Konkursowa X edycji konkursu na Najbardziej Pro-doktorancką Uczelnię w Polsce – PRODOK. Jest nam miło poinformować, że Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zajął IX miejsce w kategorii Top 10.

Również w tym roku nasza Uczelnia włącza się do akcji "Szlachetna Paczka". W dniach 22 listopada - 1 grudnia 2017 będziemy zbierali środki pieniężne, artykuły spożywcze i przemysłowe dla jednej z krakowskich rodzin.

Zapraszamy na prezentację edukacyjnej platformy internetowej pt. „Stories that Move. Narzędzia do przeciwdziałania dyskryminacji”, spotkanie odbędzie się 23 listopada w budynku Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie przy ul. Jęczmiennej 9.

Dyrekcja CSiR serdecznie zaprasza wszystkich pracowników oraz studentów na Andrzejkowe dni otwarte. W dniach 25,26.11.2017 będzie można skorzystać z bezpłatnych zajęć fitness oraz aqua aerobic.

W niedzielę 19 listopada 2017 r. na zaproszenie Ambasady RP w Astanie (Kazachstan) odbyło się spotkanie połączone z prelekcją w Gabinecie Języka Polskiego im. F. Chopina w Gimnazjum Lingwistycznym numer  5. w Astanie.

Przez dwa dni eksperci z całej Polski zajmujący się tematyką kształcenia kadry nauczycielskiej debatowali na Uniwersytecie Pedagogicznym nad koniecznością wprowadzenia zmian systemowych.

Prof. Andrzej Baran i prof. Jerzy Krzesiński z Instytutu Fizyki oraz prof. Sławomir Kurek z Instytutu Geografii otrzymali granty Narodowego Centrum Nauki na realizację projektów badawczych.

Akcja SOS – Uczelnie Schroniskom tuż tuż! Zaczynamy 20 listopada, akcja trwać będzie przez kolejny miesiąc, aż do 17 grudnia 2017 r.