Już za dwa tygodnie (5 października 2017 r.) rozpocznie się głosowanie na Studenta Roku 2016/2017. Zachęcamy do udziału w plebiscycie!

Instytut Biologii zaprasza do obejrzenia wystawy pt. Liga Morska i Rzeczna w przededniu 100-lecia czyli „Trzymajmy się morza", zlokalizowanej w holu głównym.

Dr Paweł Kroh z Instytutu Geografii, z Zakładu Turystyki i Badań Regionalnych otrzymał Grant Narodowego Centrum Nauki – MINIATURA-1.

W Krakowie rozpoczął się dwudniowy Narodowy Kongres Nauki. Przedstawiciele środowisk akademickich dyskutują nad zaprezentowanym przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina projektem reformy szkolnictwa wyższego.

Uniwersytet Pedagogiczny otrzymał z MNiSW dotację podmiotową w łącznej wysokości 185 500 zł na finansowanie kosztów związanych z utrzymaniem w latach 2017-2019 specjalnego urządzenia badawczego pn. "Stanowiska pracy badawczej w Interdyscyplinarnym Centrum Badań Edukacyjnych ul. Jęczmienna 9, Kraków.

Zachęcamy wszystkich studentów Uniwersytetu Pedagogicznego do wzięcia udziału w konkursie na logo Biura Współpracy Międzynarodowej.

W 75 rocznicę zakończenia ewakuacji Armii Polskiej  Generała Andersa z ZSRR podpisano list intencyjny w sprawie powołania muzeum im. Generała Władysława Andersa.

29 września 2017 r. zapraszamy do Uniwersytetu Pedagogicznego na Małopolską Noc Naukowców. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. Na miłośników nauki czekają m.in. pokazy, warsztaty, wykłady, konkursy.

Od 13 do 16 września na Uniwersytecie Pedagogicznym oraz w VII LO w Krakowie i w Gimnazjum im. Jana Matejki w Zabierzowie odbywają się wykłady, warsztaty i panele związane z XXVIII Szkołą Dydaktyki Matematyki.

Ogłoszono wyniki dwóch konkursów organizowanych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, w których Uniwersytet Pedagogiczny był wnioskodawcą i otrzymał dofinansowanie na realizację projektów.