20 stycznia 2018 roku w Audytorium im. Prof. W. Danka Uniwersytetu Pedagogicznego odbył się wykład otwarty pt. „Sąd Unii Europejskiej jako sąd administracyjny”. Prelekcję wygłosiła Pani Sędzia Sądu Unii Europejskiej - Prof. UJ dr hab. Nina Półtorak. Wykład zorganizował Instytut Prawa, Administracji i Ekonomii UP w ramach projektu Jean Monnet Module pt.: „Krajowa administracja publiczna a integracja europejska”.

W dniach 7-11 marca 2018 r. w Instytucie Matematyki UP odbędzie się międzynarodowa konferencja dzieci i młodzieży EUROMATH 2018. Konferencja organizowana jest przez Thales Foundation i objęta jest honorowym patronatem prezydenta miasta Krakowa, profesora Jacka Majchrowskiego.

Więcej informacji na stronie: https://www.euromath.org/

Serdecznie zapraszamy na wystawy efektów ogólnopolskiego konkursu „ZAKŁÓCENIA/UMWELT” organizowanego przez Wydział Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Ekspozycje można obejrzeć w Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY w Krakowie, ul. Zakopiańska 62 i w Międzynarodowym Centrum Kultury, ul. Rynek Główny 25.

19 stycznia 2018 roku w Auli Głównej odbył się Koncert Karnawałowy Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu Pedagogicznego pod batutą Pani Małgorzaty Tęczyńskiej-Kęskiej.

25 stycznia 2018 r. Katedra Edukacji Historycznej Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zaprasza nauczycieli, doktorantów i studentów na spotkanie otwarte z aktorem teatru w Tel Awiwie, Amichai Pardo. Prelekcja w języku angielskim połączona z dyskusją rozpocznie się o godz. 16.00 w budynku UP przy ul. Podchorążych 2 w sali 337.

W dniu 16 stycznia 2018 r. „Studentka Grudnia” - Dorota Kwaśniewicz-Michalik otrzymała pamiątkowy dyplom z listem gratulacyjnym od Prorektor ds. Studenckich prof. Katarzyny Potyrały. Członkowie Zarządu Samorządu Studentów: Mateusz Tokarz oraz Szymon Kawalec wręczyli studentce zestaw upominkowy od Biura Promocji.

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie rozpoczyna realizację projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Podniesienie kompetencji dydaktycznych pracowników Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej, który koordynowany jest przez Europejskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów prawa i administracji na wykład otwarty, który odbędzie się 20 stycznia 2018 roku o godzinie 16.30 w Audytorium im. prof. W. Danka. Prelekcję pt. „Sąd Unii Europejskiej jako sąd administracyjny” poprowadzi prof. UJ dr hab. Nina Półtorak, Sędzia Sądu Unii Europejskiej.

Dodatkowe informacje na stronie Instytutu Prawa, Administracji i Ekonomii

13.01.2018 r., na hali Uniwersytetu Ekonomicznego odbyły się eliminacje do Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn. Naszej drużynie, przy wygranej Uniwersytetu Ekonomicznego z Krakowską Akademią, awans dawało zwycięstwo z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tak też się stało i po raz pierwszy od długiego czasu nasi piłkarze, pod wodzą mgr. Michała Karasińskiego, pojadą na AMP-y.

Miło nam poinformować, iż Instytut Pracy Socjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, jako drugi podmiot w województwie małopolskim, uzyskał zgodę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na prowadzenie szkolenia specjalizacyjnego z zakresu organizacji pomocy społecznej.

Nr zgody: DPS.VI.51211.2.6.2017.MJ Więcej informacji na stronie Ministerstwa