W dniu 12 kwietnia 2018 r. odbył się w Klubie Studenckim „Bakałarz” wernisaż otwierający wystawę „Martwa Natura Bez Wędzidła”.

W dniu 11 maja 2018 r. o godz. 11.00 w auli Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych 2 odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu z okazji Święta Uczelni.

W dniach 20–24 kwietnia 2018 r. w Poznaniu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Naszą uczelnię reprezentowało siedmiu zawodników: Adrianna Cordova, Marta Cynkier, Gabriela Gacek, Patrycja Kural, Sonia Wołoszyn, Maciej Iskrzycki i Artur Lechowicz.

23 kwietnia 2018 r. jury konkursu „Student Miesiąca” i „Student Roku” spośród kandydatów ubiegających się o tytuł „Studenta Kwietnia” wybrało Weronikę Kurek, studentkę I roku studiów I stopnia na kierunku Matematyka.

W imieniu Instytutu Prawa, Administracji i Ekonomii zapraszamy na spotkanie z dr. Adamem Bodnarem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia 2018 (godz. 11.00) w budynku głównym Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych 2 w sali 444.

Biuro Współpracy Międzynarodowej informuje o uruchomieniu naboru wniosków na zagraniczne wyjazdy stypendialne w ramach programu Erasmus+ – praktyka na rok akademicki 2018/2019.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na logotyp Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Projekty do konkursu „Logotyp Instytutu Historii i Archiwistyki UP” można składać do dnia 30 maja 2018 r.

Dr Tomasz Padło, pracownik Instytutu Geografii, został nagrodzony w konkursie fotograficznym Sony World Photography Awards 2018 w kategorii profesjonalnej. Jego cykl „Greetings from Kazakhstan” ukazujący nietypową promocję kraju w kontekście jego problemów środowiskowych zdobył 3. miejsce w kategorii „Krajobraz”.

Z przykrością informujemy, że wykład otwarty i dyskusja panelowa „Razón y pasión en la España de los albores del siglo XXI” (Rozsądek i namiętność w Hiszpanii początku XXI wieku) zostały odwołane.

W dniu 19 kwietnia 2018 roku odbyła się VII Konferencja Naukowa z okazji Międzynarodowego Dnia Dzieci Ulicy zorganizowana przez Fundację NOWE CENTRUM oraz Koło Naukowe Wolontariatu działające przy Instytucie Pracy Socjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie wraz z opiekunem dr Katarzyną Jagielską.