W czwartek, 25 maja, na Rynku Głównym w Krakowie JM Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego prof. Kazimierz Karolczak dokonał uroczystego otwarcia XVII Festiwalu Nauki i Sztuki.

Gheorghe Zamfir, The Master of the Pan Flute – wirtuoz fletni Pana, wystąpił podczas koncertu Natura – Mater et Magistra wieńczącego XVII Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie.

Gheorghe Zamfir, światowej sławy muzyk, wirtuoz gry na fletni Pana, był gościem konferencji prasowej XVII Festiwalu Nauki i Sztuki, zorganizowanej na Uniwersytecie Pedagogicznym w dniu 25 maja 2017 r.

Dr Małgorzata Lebda z Instytutu Nauk o Informacji UP otrzymała prestiżową Nagrodę – Stypendium im. Stanisława Barańczaka. Laur jest częścią Poznańskiej Nagrody Literackiej.

Europejskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego zaprasza nauczycieli na bezpłatne warsztaty w ramach VII edycji Małopolskiego Dnia Uczenia się.

Zapraszamy na spotkanie literackie związane z ukazaniem się zbioru wierszy chilijskiego poety Felipe Gonzáleza Alfonso pt. „Zamszowe buty. Kronika śmierci Luisa Gonzáleza”.

Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Książka Dobrze Zaprojektowana – zacznijmy od dzieci”.

W dniach 24–25 maja 2017 roku odbędzie się IV Konferencja Naukowa z cyklu „Biblioteka w przestrzeni edukacyjnej” pt. „Książki w plikach – publikowanie, udostępnianie i użytkowanie”.

Uniwersytet Pedagogiczny rozpoczął rozmowy na temat wymiany studentów i kadry profesorskiej pomiędzy Uczelnią a Langfang Teachers University w Chinach.

22 maja 2017 r. w Tauron Arenie Kraków odbył się finał mistrzostw halowej piłki nożnej „Naturalnie Futsal!”, zorganizowanych w ramach XVII Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie.