Patronat honorowy

Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski
logo Kraków

Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego prof. Kazimierz Karolczak
logo UP

Patronat medialny

logo TVP3 Kraków

radio krakow

Dziennik Polski

logo Krakow.studia.net

logo Edukacja.net

konspekt

logo Radio Spektrum

logo Magiczny Kraków

 

Wszelkie informacje dotyczące Dnia Otwartego można uzyskać w Biurze Promocji i Karier Uniwersytetu Pedagogicznego

ul. Podchorążych 2, pok. 19 i 28
30-084 Kraków, Polska

tel. 12 662 61 67, 12 662 60 23

bks@up.krakow.pl

 

Lokalizacja i dojazd

Z miejsca:

 

Układ stoisk

UKŁAD STOISK – legenda

1 Wydział Sztuki
2 Praca socjalna
3 Filologia polska
Kulturoznawstwo i wiedza o mediach
Logopedia
4 Instytut Bezpieczeństwa i Edukacji Obywatelskiej
5 Administracja
Bezpieczeństwo wewnętrzne
Ekonomia społeczna
Politologia
Prawo
Stosunki międzynarodowe
6 Filozofia
Socjologia
Zarządzanie oświatą i organizacjami pozarządowymi
Etyka – mediacje i negocjacje
7 Edukacja techniczno-informatyczna
8 Architektura informacji
Zarządzanie informacją i publikowanie cyfrowe
9 Biologia
Ochrona środowiska
10 Bioinformatyka
Odnowa biologiczna
11 Katedra Psychologii
12 Historia
Archiwistyka, zarządzanie dokumentacją i infobrokerstwo
Turystyka historyczna i dziedzictwo kulturowe
Studia niemcoznawcze i środkowoeuropejskie
13 Geografia
Gospodarka przestrzenna
Turystyka i rekreacja
Monitoring środowiska przyrodniczego
14 Matematyka
15 Fizyka
16 Informatyka
17 Filologia angielska
18 Filologia germańska
19 Filologia rosyjska
Filologia rosyjska z językiem angielskim
Filologia rosyjska z językiem francuskim
20 Filologia romańska
Filologia romańska z językiem angielskim
Filologia romańska z językiem rosyjskim
21 Filologia hiszpańska
22 Filologia włoska
23 Pedagogika
24 Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna
25 Pedagogika specjalna
A Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych
B Biuro Promocji i Karier
Doradcy zawodowi
C Samorząd Studentów
D Centrum Języków Obcych
E Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego
F Biblioteka Główna
G Zakład Ubezpieczeń Społecznych
H Niezależne Zrzeszenie Studentów
I Centrum Sportu i Rekreacji
Akademicki Związek Sportowy
J Chór Mieszany „Eduactus”
K Radio Spektrum

 

 

17 marca 2017 r. (piątek)
godz. 9.00-14.00

Uroczyste otwarcie o godz. 10.00

Stoiska wystawiennicze, na których będzie prezentowana oferta wszystkich jednostek dydaktycznych, zlokalizowane będą w auli budynku głównego Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych 2 w Krakowie.

 

W programie m.in.:

godz. 9.00–11.00

miejsce: ul. Podchorążych 2 (nowy budynek), sala 210N

organizatorzy: Instytut Biologii

Warsztaty i pokazy chemiczne: reakcje katalityczne


godz. 9.00–11.00

miejsce: ul. Podchorążych 2 (nowy budynek), sala 215N

organizatorzy: Instytut Biologii

„Świat roślin i grzybów”


godz. 9.00–11.30

miejsce: ul. Podchorążych 2, Audytorium im. prof. W. Danka

organizatorzy: Instytut Neofilologii – Katedra Języka i Kultury Hiszpańskiej

Prezentacje i konkursy przygotowane przez wykładowców Katedry Języka i Kultury Hiszpańskiej:

  • 9.00-9.10 – Powitanie. Charakterystyka studiów na filologii hiszpańskiej I i II stopnia
  • 9.10 – Ogłoszenie I Mistrzostw w Tłumaczeniu dla Zabawy
  • 9.15 – „Pan, ser i rana: polsko-hiszpańskie niespodzianki językowe”
  • 9.30-9.45 – „Co nam w duszy gra” – konkurs znajomości piosenek hiszpańskojęzycznych
  • 9.45-10.00 – Rodzina Czartoryskich i jej związki z Hiszpanią z „Damą z łasiczką” w tle
  • 10.15-10.30 – Pół roku w obrazkach 1950-2000. Bohaterowie komiksu hiszpańskiego, którzy podbili wiele pokoleń
  • 10.30-11.15 – Spotkanie z p. Ernestem Mirosławem, tłumaczem symultanicznym i właścicielem biura podróży, który opowie o korzyściach, jakie niesie turystyka przyjazdowa dla miasta Kraków i regionu małopolskiego
  • 11.15 – Ogłoszenie wyników I Mistrzostw Świata w Tłumaczeniu dla Zabawy

godz. 9.00–11.30

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 350

organizatorzy: Katedra Psychologii, Koło Naukowe Studentów Psychologii UP „Sensorium”

„Ekspedycje w głąb umysłu” – prezentacja eksperymentów z zakresu neuropsychologii (3 pokazy po 45 min.):

  • Pomiary czaszki
  • Pomiar górnej granicy słyszalności
  • Iluzje optyczne

godz. 9.00–13.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, Mediateka Biblioteki Głównej

organizatorzy: Ośrodek Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych, Europejskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego, Biblioteka Główna

Gra „Hossa czy Bessa?” szczegółowe informacje o grze i zapisach


godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, aula – stoisko wystawiennicze

organizatorzy: Instytut Bezpieczeństwa i Edukacji Obywatelskiej

  • Szkolenie z resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie (BLS, AED)
  • Pokaz zasad prawidłowego bandażowania
  • Quiz z podstaw wiedzy o geografii i historii bezpieczeństwa III RP i świata

godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, aula – stoisko wystawiennicze

organizatorzy: Instytut Fizyki

Pokazy fizyczne i astronomiczne:

  • doświadczenia z elektryczności i elektrostatyki
  • lewitujące magnesy
  • silniki cieplne
  • atrakcyjne prezentacje reguł rządzących zjawiskami przyrodniczymi
  • obserwacja plam słonecznych za pomocą lunety (przed Uczelnią – o ile dopisze pogoda)

godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2 – hol na I piętrze przed wejściem do Instytutu Matematyki

organizatorzy: Instytut Matematyki

Warsztaty „Świat gier matematycznych i logicznych”


godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, aula – stoisko wystawiennicze

organizatorzy: Instytut Nauk o Wychowaniu

Warsztaty z komunikacji interpersonalnej, testy i ćwiczenia diagnostyczne


godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, aula – stoisko wystawiennicze

organizatorzy: Instytut Pedagogiki Specjalnej

Miniwarsztaty z polskiego języka migowego (PJM)


godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, aula – stoisko wystawiennicze

organizatorzy: Katedra Psychologii

Warsztaty prezentujące eksperymenty psychologiczne


godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, aula – stoisko wystawiennicze

organizatorzy: Instytut Techniki

Pokazy robotów, druku i skanowania 3D


godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, aula – stoisko wystawiennicze

organizatorzy: Instytut Geografii

  • „Georóżnorodność środowiska” – pokazy wybranych procesów zachodzących w środowisku geograficznym
  • Kreatywne modelowanie balonów
  • Face painting – malowanie twarzy
  • „Foto-ściana” – zdjęcia przybyłych gości na tle przygotowanym przez studentów
  • Flash mob taneczny

godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, aula – stoisko wystawiennicze

organizatorzy: Instytut Pracy Socjalnej

  • Konkurs „Pomoc dla osób zmarginalizowanych i wykluczonych”
  • Projekcje krótkich filmów pt. „Dlaczego warto studiować pracę socjalną”

godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, aula – stoisko wystawiennicze

organizatorzy: Instytut Filozofii i Socjologii, Socjologiczne Koło Naukowe i Sekcja Kryminologii SKN

Quiz z wiedzy o społeczeństwie


godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2

organizatorzy: Instytut Filozofii i Socjologii, Filozoficzne Koło Naukowe Arche

Labirynt Filozoficzny – rodzaj gry intelektualno-przestrzennej na terenie budynku głównego UP


godz. 9.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, aula

organizatorzy: Centrum Sportu i Rekreacji

Prezentacja układów fitness (układy ok. 2-minutowe, kilka dłuższych 20-30 min.) – dr Agnieszka Bogacz-Walancik


godz. 10.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 118

organizatorzy: Instytut Matematyki

Wykład „Liczby wesołe”


godz. 10.00

miejsce: ul. Ingardena 4, sala 422

organizatorzy: Instytut Nauk o Wychowaniu

Wykład „Pokaż mi swoją torebkę, a powiem kim jesteś” – dr Łukasz Albański


godz. 10.00

miejsce: zbiórka – ul. Podchorążych 2 – stoisko wystawiennicze F

organizatorzy: Biblioteka Główna UP

Zwiedzanie Biblioteki Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego


godz. 10.00–11.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 316

organizatorzy: Instytut Techniki

Wykład „0-ra i 1-nki czyli krótka wycieczka do wnętrz komputera”


godz. 10.00–12.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 10

organizatorzy: Instytut Techniki

Warsztaty papieroplastyczne*

*rezerwacja miejsc: mjzajac@up.krakow.pl


godz. 10.00–12.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 38

organizatorzy: Instytut Techniki

Laboratorium elektroniki i mikrokontrolerów


godz. 10.00–12.00

miejsce: ul. Ingardena 4, Klub Studencki „Bakałarz”

organizatorzy: Klub Studencki „Bakałarz”

Warsztaty podróżnicze – mgr Marek Żołądek


godz. 10.00–13.00

miejsce: ul. Podbrzezie 3, sala 50-62

organizatorzy: Wydział Sztuki

Zwiedzanie pracowni fotografii oraz animacji


godz. 10.00–13.00

miejsce: ul. Mazowiecka 43

organizatorzy: Wydział Sztuki

Zwiedzanie pracowni grafiki warsztatowej (litografia, wklęsłodruk, linoryt, serigrafia)


godz. 10.00–13.00

miejsce: ul. Mazowiecka 43, ul. Podbrzezie 3

organizatorzy: Wydział Sztuki

Zwiedzanie pracowni wzornictwa


godz. 10.00–13.00

miejsce: ul. Mazowiecka 43, sala 18

organizatorzy: Wydział Sztuki

Warsztaty malarskie dla szkół licealnych „Wokół Martwej Natury” – prof. Piotr Jargusz


godz. 10.00–13.00

miejsce: ul. Piekarska 5-7

organizatorzy: Wydział Sztuki

Zwiedzanie pracowni rzeźby


godz. 10.00–13.00

miejsce: ul. Podbrzezie 3, sala 25

organizatorzy: Instytut Biologii

Zwiedzanie laboratorium spektrometrii i woltoamperometrii


godz. 10.00–13.00

miejsce: ul. Podbrzezie 3, sala 32

organizatorzy: Instytut Biologii

Zwiedzanie oraz pokazy zbiorów w pracowniach zoologicznych


godz. 11.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 118

organizatorzy: Instytut Matematyki

Wykład „Liczby wesołe”


godz. 11.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 536 i 538

organizatorzy: Instytut Geografii

Warsztaty geograficzne dla maturzystów:

  • Geologia – cechy makroskopowe skał
  • Pomiary w geografii: hałas, woda, powietrze – praca ze sprzętem
  • Zwiedzanie platformy widokowej na dachu budynku Uniwersytetu Pedagogicznego

Zapisy dla grup zorganizowanych do 10 marca 2017 r. – szczegółowe informacje


godz. 11.00

miejsce: ul. Ingardena 4, sala 422

organizatorzy: Instytut Nauk o Wychowaniu

Warsztaty z komunikacji interpersonalnej – mgr Marta Krupska


godz. 11.00

miejsce: zbiórka – ul. Podchorążych 2 – stoisko wystawiennicze F

organizatorzy: Biblioteka Główna UP

Zwiedzanie Biblioteki Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego


godz. 11.00–11.30

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 344

organizatorzy: Instytut Nauk o Informacji

Wykład „Architekt informacji: kto, co i dlaczego?”– dr Stanisław Skórka


godz. 11.00–12.30

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 259

organizatorzy: Instytut Neofilologii – Filologia angielska

Prezentacje z zakresu przekładoznawstwa, metodyki oraz literatury i kultury


godz. 11.00–13.00

miejsce: ul. Podchorążych 2 (nowy budynek), sala 421N

organizatorzy: Instytut Informatyki

Warsztaty „Tworzenie gier 3D”


godz. 11.00–13.00

miejsce: ul. Podchorążych 2 (nowy budynek), szklarnia

organizatorzy: Instytut Biologii

Pokazy i warsztaty w szklarni Instytutu Biologii


godz. 11.00–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2 (nowy budynek)

organizatorzy: Instytut Fizyki

Możliwość odwiedzenia laboratoriów naukowych w Instytucie Fizyki*:

  • Laboratorium Spektroskopii Mossbauerowskiej – p. 4N
  • Pracownia Fizyki Ferroelektryków – p. 106N
  • Laboratorium Spektroskopii Laserowej – p. 7N

*W laboratorium jednocześnie mogą przebywać cztery osoby zwiedzające


godz. 11.30–12.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 417

organizatorzy: Instytut Neofilologii – Katedra Języka i Kultury Hiszpańskiej

Projekcja filmu Republica Poetica (z udziałem poetów hiszpańskich i hispanoamerykańskich oraz studentów UP)


godz. 11.30–12.15

miejsce: ul. Podchorążych 2, Audytorium im. prof. W. Danka

organizatorzy: Instytut Pracy Socjalnej

Wykład otwarty „Praca socjalna wobec współczesnych problemów społecznych”– dr Magdalena Lubińska-Bogacka


godz. 11.30–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 350

organizatorzy: Katedra Psychologii, Koło Naukowe Studentów Psychologii UP „Sensorium”

„Ekspedycje w głąb umysłu” – prezentacja eksperymentów z zakresu psychologii poznawczej (3 pokazy po 45 min.)

  • Klocki Corsiego (Monkey Ladder)
  • Gorilla Experminet (ślepota z braku uwagi)
  • Eksperymenty z Cambridge Brain Sciences

godz. 11.35–12.20

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 344

organizatorzy: Instytut Nauk o Informacji

Wykład „Pepsi czy Coca-Cola? O anatomii logo”– dr Małgorzata Lebda


godz. 12.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 118

organizatorzy: Instytut Matematyki

Wykład „Liczby wesołe”


godz. 12.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 536 i 538

organizatorzy: Instytut Geografii

Warsztaty geograficzne dla maturzystów:

  • Geologia – cechy makroskopowe skał
  • Pomiary w geografii: hałas, woda, powietrze – praca ze sprzętem
  • Zwiedzanie platformy widokowej na dachu budynku Uniwersytetu Pedagogicznego

Zapisy dla grup zorganizowanych do 10 marca 2017 r. – szczegółowe informacje


godz. 12.00

miejsce: zbiórka – ul. Podchorążych 2 – stoisko wystawiennicze F

organizatorzy: Biblioteka Główna UP

Zwiedzanie Biblioteki Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego


godz. 12.00–13.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 316

organizatorzy: Instytut Techniki

Wykład „Piksele i wektory – wprowadzenie do grafiki komputerowej”


godz. 12.00–14.00

miejsce: ul. Ingardena 4, Klub Studencki „Bakałarz”

organizatorzy: Klub Studencki „Bakałarz”

Warsztaty teatralne – Teatr „Bakałarz”


godz. 12.30

miejsce: ul. Podchorążych 2, Audytorium im. prof. W. Danka

organizatorzy: Biuro Promocji i Karier

Prezentacja oferty edukacyjnej Uniwersytetu Pedagogicznego


godz. 12.30–14.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 353

organizatorzy: Instytut Nauk o Informacji

Warsztaty* „Shift+M. Projektujemy w Adobe Illustrator”– dr Małgorzata Lebda

*obowiązują zapisy pod adresem: mlebda@up.krakow.pl


godz. 13.00

miejsce: ul. Podchorążych 2, sala 536 i 538

organizatorzy: Instytut Geografii

Warsztaty geograficzne dla maturzystów:

  • Geologia – cechy makroskopowe skał
  • Pomiary w geografii: hałas, woda, powietrze – praca ze sprzętem
  • Zwiedzanie platformy widokowej na dachu budynku Uniwersytetu Pedagogicznego

Zapisy dla grup zorganizowanych do 10 marca 2017 r. – szczegółowe informacje


godz. 13.00

miejsce: zbiórka – ul. Podchorążych 2 – stoisko wystawiennicze F

organizatorzy: Biblioteka Główna UP

Zwiedzanie Biblioteki Głównej Uniwersytetu Pedagogicznego


 

Dzień Otwarty Uniwersytetu Pedagogicznego 2017 już za nami. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie odwiedzili naszą Uczelnię! Mamy nadzieję, że informacje uzyskane podczas dzisiejszych spotkań, prezentacji, wykładów i rozmów w punktach informacyjnych pomogą Wam w podjęciu decyzji o wyborze studiów. Serdecznie zapraszamy!!!

 

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Dnia Otwartego na portalach społecznościowych:

UP na Facebookufacebook.com/Uniwersytet.Pedagogiczny

UP na Instagramieinstagram.com/uniwersytetpedagogiczny

UP na Twitterzetwitter.com/UPwKrakowie

UP na YouTubeyoutube.com/UPwKrakowie

UP na Snapchaciewww.up.krakow.pl/snapchat

 

Galeria zdjęć

fot. Marcin Kania, Aleksandra Ciejka, Barbara Turek